Русский
Select language:
It is currently 16 Jul 2024, 12:32

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1136 posts ]  Go to page Previous  1 ... 72, 73, 74, 75, 76
  Print view | E-mail friend Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: 04 Mar 2024, 13:24 
Светлость

Reputation point: 1
Человек с репутацией
"Про оновлення інформації на сайті (не на цьому)."
(вірш роздуми про альфа-частку)

Учора камні я копав, сьогодні в руки лінзу взяв,
за браком (відсутністю) інших інструментів,
через неї камінь розглядав.

У лінзи випукла поверхня збирає проміні у себе,
а на опуклої поверхні, із стелі ламп зображень є.
Відбите світло видно краще, від лампи ближньої воно,
перекриває сектор зору, не видно камінь через нього.
На цім зображенні від лампи і ще зображення двох ламп –
це є зображення вторинні від внутрішнього відбиття.
Міняю фокус лінзи, я, її наближуючи з оком,
це світло лампи віддаляє, але вона висить на стелі, -
фантом це (від) світловідбиття.
Висить і друга лампа, світить, вона фантом свій теж дає,
але є поле зору різним, опуклий фокус меншим є.
Система ця стаціонарна, квазістабільний її стан,
На ці властивості оптичні, розпад ніяк не повпливав.
Дисперсія зображень менша, коли у зору менший кут,
від ламп зображення вторинні (внутрішнього відбиття),
є меншими, чим основне (прямо відбите),
я бачу їх до себе ближче, і їх у полі зору – три (одне велике і два малих).
Перевернув на кут Пі лінзу, до ока випукла вона,
змінили розміри всі лампи, перевернулися на Пі,
і, в полі зору, їх чотири.

Так, думав я про альфа-частку, енергії потенціал,
і про бар’єр енергетичний, що він насправді означає;
який у електрона імпульс, коли є випуклим протон,
з протоном іншим є опуклість, чи є упуклість міжпротонна;
який зв'язок протон-нейтронний і у протон-нейтронних пар,
щоб утворилась альфа-частка, її заряд, потенціал,
як осцилюється нейтрино в полі нейтрона у ядрі,
або на полі у протона, яка різниця в цьому є?
Як цю побачити різницю, який її діапазон, якщо він 0,1 еВ, –
опуклість – випуклість чого?
Який процес взаємодії міняє напрямок нейтрино,
і стан його енергетичний змінитись може після цього?

Якщо втомились Ви читати, чи уявити ці слова,
то, - спробуйте намалювати, і перевірити вірша.

04.03.2024, автор вірша-роздума, - радіоеколог, медичний психолог.
На сайті (не на цьому) щось змінити треба,
можливо перевірять щось.
Не знаю, - зміни як придумать,
щоб було світло від цього.
Дурню не хочу написати,
невідповідність з тим, що є.
Хто хоче казки розказати,
то напишіть ось тут про це.

Якщо у Ває є будь-які практичні зауваження до правильності фізичної сутності цього вірша,
Ви можете написати про такі зауваження тут, вони будуть враховані, і цей вірш,
за наявності у мене такої можливості, відредагується.

Роздуми про фізичний смисл вірша
"Про оновлення інформації на сайті (не на цьому)."
(вірш роздуми про альфа-частку)

Якщо представити систему з двох протонів, то між ними, очевидно, повинні діяти електромагнітні сили взаємного відштовхування, але якщо ці протони пов'язані в атомному ядрі силами ядерної взаємодії у сукупності з двома нейтронами, то нейтрон, як елементарна частка, що має у "зв'язаному стані" електрон може розподілити енергію звязку електрона між двома протонами але, при цьому важче розподілити енергію нейтрино (антинейтрино) бо чим менший розмір елементарної частки тим важче заставити таку частку квантуватися (ділити свою енергію). Таким чином, емпірично, система протон-нейтрон не є симетричною, така властивість цієї асиметричної системи утворює так звану "енергетичну яму", яка сприяє для утворення інвесійної пари: протон-нейтрон/протон-нейтрон, яка представляє собою ядро атому гелію або альфа-частку.
Процес утворення інверсійних пар протон-нейтрон/протон-нейтрон у ядрах атомів важких хімічних елемепнтів може мати статистичний ймовірнісний характер, який залежить від поєднання багатьох просторово-координаційних і енергетичних умов атомного ядра, та може мати залежність від часу, яка прямо пропорційна ймовірнісній залежності поєднання координат нуклонів атомного ядра та енергетичних умов в утворення окремого стійкого коливального контуру інверсійної пари протон-нейтрон/протон-нейтрон і, практично, характеризується періодом розпаду (напіврозпаду) атомного ядра.

04.03.2024 автор тексту (особистої думки) - радіоеколог, медичний психолог.

Якщо у Ває є будь-які практичні зауваження до правильності фізичної сутності цього опису, Ви можете написати про них тут, і я постараюся виправити цей текст з урахуванням Ваших зауважень.

Profile  

PostPosted: 18 Mar 2024, 22:13 
Светлость

Человек с репутацией
Про час, як поняття "ізостатитчної рівноваги".
В геономії, - науці про Землю, є поняття ізостатичної рівноваги, яке означає, що на певній глибині літосфери сили зовнішнього і внутрішнього тиску перебувають в стані рівноваги. Такий стан є досить умовним поняттям балансу усіх сил, які діють на поверхню (шарового сегменту), яка характеризується умовним станом ізостатичної рівноваги.

Теперішній час теж досить умовно можна охарактеризувати поняттям "ізостатичної рівноваги часу", тобто - певним балансом між часом минулим, який пройшов, і майбутнім часом, який ще не настав.
Але характеристикою часу теперішнього життя, як і у минулому, є настання певних подій, які у свідомості людей стають "ознакою часу".
Визначальними природними подіями для живої людини є зачаття, народження і смерть.
Усі інші події, які відбуваються у житті людини можна охарактеризувати як події набутого досвіду, тоб-то події суб'єктивного сприйняття часу.
Процес життєдіяльності людини (гомеостазу) теж можна охарактеризувати як процес свідомого і несвідомого прагнення і набуття стану "ізостатичної рівноваги" обмінних процесів людини і навколишнього природного середовища.

Як кажуть видатні фізики сучасності (приблизно так): що для створення будь-якої серьозної теорії необхідно знайти (сформулювати) фундаментальні принципи симетрії.
На практиці, в житті, переважно виходить так, що симетрія, є певним ідеалізованим поняттям свідомості людини до якого вона прагне, проте, на практиці людина стикається з асиметричними випадками повсякденності до яких намагається пристосуватися, що по суті і є певним прагненням до ізостатичної рівноваги між внутрішнім самопочуттям людини і умовами навколишнього природного середовища.

Знайома мені вчена людина, яка вивчала труди В. І. Вернадського (про біосферу, геохімію, біогеохімію) казав мені, що на думку В. І. Вернадського біосфера перебуває у стані надзвичайно високоточного балансу (енергетичного, речовинного і видового), який дає змогу для функціонування і співіснування усього видового біорізноманіття.
На мою думку, це теж можна охарактеризувати певним прагненням до стану "ізостатичної рівноваги" (енергетичного, видового і речовинного балансу).

Час, як ідеалізоване поняття, також можна охарактеризувати законом мінімума (Закон Лібіха (Юстуса фон Лібіха)), що теж не суперечить поняттю ізостатичної рівноваги, і у самому екстремальному значенні, - означає границю (межу, крайню точку) між життям і смартю. І, якщо для усього тіла така межа може бути не однозначним поняттям за ознаками біологічного функціонування, то для свідомості і мозку момент смерті означає однозначні і незворотні зміни повної втрати свідомості і самосвідомості та здатності до керування власним тілом.

Як то кажуть (у законослухняних суспільствах), в яких не прийнйято публічно висловлюватися про воскресіння Ісуса Христа, що не можна (примусово, насильно) нав'язувати свої погляди і периконання, то ніяки погляди і периконання я не намагався нікому (примусово, насильно) нічого нав'язувати. Я вважав, що написане мною читають свідомі дорослі люди.
Свою смерть, як неминучий факт, я усвідомив ще в дитинстві, це був тоді для мене шок.

До написаного мені не має що добавити.
Оскільки я намагався нікого не ображати, то можу попоросити вибачення тільки за мою глупість і певні помилки, які тут свідомо і несвідомо були мною допущені.

Більше продовжувати цю тему особисто для себе не вважаю за потрібне, бо той, хто намагався щось зрозуміти мав таку можливість, навіть не зважаючи на ті помилки, які були мною допущені при описанні комплексу проблем, які пов'язані з біогеохімічними ефектами потрапляння важких трансуранових радіоактивних хімічних елементів у навколишнє природне середовище внаслідок Чорнобильської катастрофи 26.04.1986 року.

За наслідками втрат для людства порівнювати Чорнобильську катастрофу з Другою світовою війною не можна.
Але, якщо хто розуміє, то Чорнобильська катастрофа є страшним і трагічним прикладом марнування часу, час, який наближувався до катастрофи, який міг призвести до інших подій і їх наслідків, але не призвів, бо ніхто нічого для цього практично не зробив, і це стало фактом.
Час ліквідації Чорнобильської катастрофи і її наслідків став часом боротьби з невідомою і страшною загрозою, яка внаслідок вторинних ланцюгів катастрофічних подій могла стати жихливим продовженням Чорнобильської катастрофи. На щастя, і завдяки героічним і саможертовним вчинкам ліквідаторів, таких наслідків не сталося.

Писати про час, для марнування часу я вважаю невиправданою справою з точки зору часу, який є незворотнім процесом цього життя, бо щось додати краще до поняття "ізостатичної рівноваги часу", крім "вічного часу майбутнього вічного життя" я не можу, але це не є темою Чорнобильської катастрофи і темою цього блогу "амеріцій-241".

Усім, хто читав, думав, переживав, дякую.

18.03.2024 року від різдва Ісуса Христа на планеті Земля, автор - радіоеколог, медичний психолог.

Profile  

PostPosted: 26 Apr 2024, 09:27 
Светлость

Человек с репутацией
Дивлюсь, як швидко позабули,
сьогодні дату, що прийшла...

Війна в Чорнобилі минула?
Була в Чорнобилі війна.
Наскільки-то вона пройшла?
Пропорцію просту складаю:
в ній 38 (років) буде х,
а 100%(нажаль, - лише 50%) буде 24110 літ,
і результат її отримав = 0,1576109%,
тепер, - Чорнобильській війні?

Та, звісно, що таке не вірно,
а, яякщо вірно, то не все.
Ви перевірте, оцініте,
і результат свій запишить,
щоб подивився його світ.

Свою методику скажите,
як визначати слово "мир",
і, як війну в нім відділити,
і наслідки минулих війн.

Хотів я більше написати,
але не треба, промовчу;
я бачив вчора тих солдатів,
які проходили війну...
Один казав, не по геройські: корови дошки їли там,
голодні коні підлогу гризли,
були собаки зголодніли в цепах,
безсилі навіть встати,
така - Чорнобильська біда.

Солдати бачили багато...

Світле майбутнє не настало.

Забули мир ми назавжди?

26.04.2024 року, автор вірша на Чорнобильску тематику - радіоеколог, медичний психолог.

Profile  

PostPosted: 30 Apr 2024, 15:49 
Светлость

Человек с репутацией
Мислення це процес і мозковий інструмент пізнання об’єктивної дійсності, який діє шляхом усвідомлення та узагальнення набутого досвіду, а також аналізу усіх видів наявної інформації.

При підготовці презентації на тему: «38 роковини Чорнобильської катастрофи. Актуальні проблеми радіаційної екології сьогодення», мною було використано декілька фотографій реактору РБМК-1000 з мережі Інтернет.

На семінарі, у виступах інших доповідачів був зроблений переклад назви реактора РБМК-1000, як РВПК-1000, що означає - реактор великої потужності канальний.

Особливості наукового перекладу складних назв можуть полягати у багатьох «дрібницях» до розуміння яких здатні не всі "знавці" української мови, якими затверджуються сучасні правила правопису.
Серед тих, хто приймають іспити на знання державної мови мабуть немає фахівців за спеціальністю: "ядерна фізика", "проєктування ядерних енергетичних установок".

Я теж не спеціаліст по ядерній фізиці, і ще не дочитав до кінця книжку "Проєктування ядерних енергетичних установок".

Не знаю чому, але сьогодні зранку подумав про таке:

Назва РБМК – 1000 може перекладатися не тільки як РВПК, де буква К означає канальний.

У складних технічних системах назва може формуватися за рахунок скороченого опису основних технічних (робочих) характеристик готового виробу або його основного функціонального призначення, наприклад, російська назва - РБМК:

Р - реактор – спеціальна установка закритого типу, яка обладнана приладами (органами) управління в якій відбуваються хімічні, фізичні або фізико-хімічні процеси, які не можуть бути реалізовані (відбуватися) у будь-яких інших умовах поза цією установкою.

Б - большой (великий) – геометрична та фізична характеристика реактору, а також характеристика величини і інтенсивності хімічного, фізичного та фізико-хімічного процесу, який відбувається при його плановій роботі згідно запроєктованих показників. Такий прикметник одночасно стосується другого слова скорочення – «Мощность (потужність)» і означає, що в процесі роботи реактора в ньому відбувається енерговиділення великої потужності.

М – мощность (потужність) – характеристика цільового призначення реатору, як енерговиділяючої установки закритого, умовно закритого, напівзакритого (проточного, напівпроточного) типу. Окрім цього, буква «М» може означати термін «мгновенность» (миттєвість), тобто швидкість тих реакцій, які в ньому в реакторі відбуваються або можуть відбуватися.

К – кипящий (кип’ячий) – основна характеристика фізичного принципу дії реактора, яка заснована на використанні прісної води в якості основного теплоносія (робочого тіла), яке використовується в реакторній установці для перетворення енергії іонізуючого випромінювання в теплову енергію водяного пару, під великим тиском, в умовах постійного кіпіння в активній зоні реактору та за її межами. Внаслідок чого газом (водяною парою) в газовій турбіні виконується робота, яка витрачається на привід електричних генераторів, що виробляють електричну напругу (електричний струм).

Слово «Канальний» не є якоюсь основною характеристикою робочого процесу реактору, а означає технічне рішення, згідно якого вода, як теплоносій рухається по каналах через активну зону реактору. Таке технічне рішення повинно було забезпечувати роботу функціональної структури реактору за допомогою якої повинні були виконуватися фізичні принципи дії роботи ядерної енергетичної установки в штатних режимах та за умови проєктної радіаційної аварії. Окрім цього, наприклад, стержні (стрижні) - поглиначі теж мають канальну будову (технічні рішення) але інше функціональне призначення у складі складної технічної системи. Тобто плутанина з каналами і їх функціональним призначенням ускладнює розуміння основного принципу роботи реактора і може призвести до плутанини у розумінні їх функціонального призначення.

Також не слід забувати, що реактор РБМК-1000, для військових потреб, мав так зване «подвійне призначення».

Ураховуючи такі обставини, і те, що сталося по факту, - Чорнобильську катастрофу 26.04.1986 року, скорочену назву РБМК можна ще розуміти так:
Р – радіоактивна.
Б – бомба.
М – мегатонна.
К – кип’яча.
Така "подвійна" назва однозначно вказує на небезпеку об'єкту та яскраво характеризує ступінь швидкодії такої небезпеки за умови непередбачуваної (аварійної) ситуації, а також дає уяву про наслідки, масштаби і довготривалість радіоактивного забруднення територій.

Слава Богу, що вибух цієї бомби 26.04.1986 року відбувся за сценарієм найменшого питомого енерговиділення.

30.04.2024 року від Різдва Ісуса Христа, автор - радіоеколог, медичний психолог.

Цей текст я порахував достатньо поважною причиною і підставою для того, щоб не промовчати, а привести приклад "критичної аналітичної психології складних технічних систем, що становлять (становили, можуть становити) надзвичайну небезпеку"

Кожен, хто зрозуміє зробить свої висновки.
Наприклад, зможе оцінити мої знання української мови, і зробити своє оціночне судження про те, чи потрібно мені проходити тестування на знання державної мови.

Усі, хто жити нас повчають,
мабуть зробили більше нас.

Інші, за нас, і більше знають,
але, щоб дать, візьмуть у нас.

Із других рук, хто брать не хоче,
тому борги дадуть в кредит.

Ведуть вперед того охоче,
хто по закону хоче жити.

Таких законів наприймають,
що сам Ньютон би обомлів.

Рахують: гроші все прощають...
А час минув, і всі пройшли...

І все, прийде, що в майбуті;
настане те, що будували,
творили, мислили, писали,
а також те, що руйнували...

Якими будемо там ми?

Хто "ярлики" на нас почепить,
чи добрим словом па'мяне?

У вічність той, хто не посіє,
нічого в ній і не пожне.

30.04.2024.

Profile  

PostPosted: 22 May 2024, 14:14 
Светлость

Человек с репутацией
Статистична фізика. (розділ 2.1. з книги, у мережі Інтернет)

Фізичне значення величин: енергія -U, робота - A, теплота - Q, температура - t(T).
Температура – фізична величина, що характеризує стан термодинамічної рівноваги макросистеми.
(Значення показника) Якщо при встановлені теплового контакту між тілами одне з тіл передає енергію іншому за допомогою теплопередачі, то вважають, що перше тіло має більшу температуру, ніж друге.
За міжнародною угодою температурну шкалу будують по одній реперній точці, так званій тройній (потрійній) точці води. Ттр.=273,16К, Т абс. нуля=-273,15К. Один (1) градус Кельвіна = 1 градусу Цельсія.
Внутрішня енергія – U
Під внутрішньою енергією системи розуміють сумарну енергію всіх видів частинок, з яких складається система. Сюди входить кінетична і потенціальна енергія молекул, енергія коливальних рухів атомів у молекулах, енергія електронних оболонок в атомах та іонах і внутрішньоядерна енергія.
Робота - А.
У термодинаміці поняття про роботу набуває ширшого змісту, бо стан системи і відповідно її внутрішню енергію, як функцію стану, можна змінювати завдяки виконанню і макроскопічної, і мікроскопічної роботи. Остання здійснюється без будь-якого видимого переміщення тіл, що взаємодіють, її інакше називають теплообміном.
Кількість теплоти - Q.
Кількість теплоти - макроскопічна робота і теплообмін - способи зміни внутрішньої енергії системи. Кількісною мірою процесу макроскопічної роботи є фізична величина, яка також називається роботою. Кількісною мірою процесу теплообміну є фізична величина, що називасться кількістю теплоти. Кількість теплоти і робота, як величини, що визначають зміну внутрішньої енерііі системи, у реальних процесах можуть бути взаємно зв’язаними і визначати одна одну.
Перший закон термодинаміки стверджує, що приріст внутрішньої енергії макросистеми при її переході з початкового стану 1 в кінцевий стан 2 дорівнює сумі виконаної досконалої роботи (А) над цією системою усіма зовнішніми макроскопічними силами і кількості переданого системі тепла (Q), тобто U2-U1=Q+A.
Другий початок термодинаміки.
1. Визначення Клаузіуса: неможливий самовільний перехід тепла від менш нагрітого тіла до більш нагрітого тіла або процес, єдиним кінцевим результатом якого був би перехід тепла від менш нагрітого тіла до більш нагрітого.

2. Визначення Кельвіна: неможливі процеси єдиним кінцевим результатом яких було б перетворення тепла цілковито у роботу.

Третій закон термодинаміки.
Теорема Нернста: при наближенні температури до обсолютного нуля, ентропія макросистеми також прямує до нуля.

Коментар: про ефір.

Якщо уважно проаналізувати написане, а саме – визначення поняття теплота (кількість теплоти), а також визначення Клаузіуса і Кельвіна щодо другого початку термодинаміки, то стає зрозумілою необхідність уведення поняття ефіру, як загальної характеристики середовища (простору) у якому можуть відбуватися або не відбуватися процеси теплообміну, а також може відбуватися або не відбуватися виконання роботи, яка пов’язана з процесами теплообміну, що характеризує статистичну нерівномірність мікроскопічних процесів.

Для простоти розуміння поняття ефіру, можна зробити таке його визначення: ефір – це якісна характеристика середовища (простору), яке набуває властивостей теплообміну (теплопровідності) при встановлені (макроскопічного) контакту між окремими взаємодіючими тілами.

Тобто, якщо будь-яке середовища (простір) набуває властивостей теплообміну між двома окремими контактуючими тілами, то таке середовище потрібно розглядати як окреме (додаткове) тіло взаємодії щодо якого виконується робота, набуваються властивості теплообміну (теплопередачі) та яким також може виконуватися робота за умови набуття цим середовищем додаткових фізичних властивостей.

При цьому неможна виключати того, що явище радіоактивності теж є однією з властивостей теплообміну, яка статистично нерівномірно розподілена у часі та просторі.

Цей текст я вважаю цікавим і необхідним для розуміння фізичних причин і процесів Чорнобильської катастрофи 26.04.1986 року.

Якщо у цьому тексті Ви виявили будь-які помилки або неточності, Ви можете написати про них тут.

автор коментаря до розділу 2.1 Статистична фізика - радіоеколог, медичний психолог, який самостійно (давно) писав (і захищав) дипломну роботу на тему "Дослідження викидів забруднюючих речовин двигуном внутрішнього згорання (дизель) та розробка заходів по їх зниженню".
Стосовно поршньового двигуна внутрішнього згорання з вищенаведеного можна зробити висновки:
1. Процеси теплообміну, які відбуваються в умовно-замкненому обємі циліндру є циклічними (двох або чотирьох тактними), послідовно періодичними для різних фізичних, фізико-хімічних і темпаратурних умов роботи двигуна у різноманітних режимах навантажень при широкому діапазоні часовому діапазоні послідовно-переіодичних процесів, які механічно лімітуються стійким діапазоном робочих обертів колінчастого валу двигуна.
2. Процеси теплообміну є взаємносуперечливими: краще наповнення робочого об'єму циліндра потребує зниження температури в цьому об'ємі, а більш повне згорання робочої (паливно-повітряної суміші) потребує підвищення (та/або рівномірного розподілу) температури в циліндрі.
3. Робочі процеси поршньового двигуна внутрішнього згорання, системи впуску і випуску, з долею припущень, можна розглядати, як канальні процеси умовно-проточного, не проточного і напівпроточного характеру.
4. Термодинамічна ефективність робочих процесів у поршньовому двигуні внутрішнього згорання напряму повязана з його паливною ефективністю (економністю, економічністю роботи) але не має напрямого зв'язку із зменшенням викидів шкідливих речовин з відпрацьованими газами в атмосферне повітря, що особливо характерно для сполук оксидів азоту.
5. Системи догоряння палива, а саме - відпрацьованих газів дизельного двигуна внутрішього згорання можуть значно підвищити його екологічні характеристики на перехідних режимах, при режимах роботи валиких навантажень, а також в умовах дефіциту повітря (кисню), наприклад: у гірських умовах, шахтних, штрекових виробках але такі системи суттєво ускладнюють конструкцію двигуна і можуть призвести до зниження показників надійності і ресурсу, а також створити додаткові складності при ремонті і обслуговуванні.
6. Створення потужної установки догорання відпрацьованих газів дизельного двигуна внутрішнього згорання, по суті є проєктом створення комбінованого дизель-газотурбінного (турбовального) двигуна, ефективні робочі оберти якого можуть визначатися не обертами колінчастого валу поршньового двигуна, а обертами газової турбіни. Таке технічне рішення може бути ефективним, наприклад, при розробці комбінованих механічно-електричних приводів машин і механізмів.
7. Усі вищезазначені характеристики можуть бути застосовані при розробці військової техніки, наприклад, танків та або спеціальних механічних шасі на їх базі, які не обов'язково можуть використовуватися для військових потреб, а, наприклад, - для бойових потреб в умовах радіоактивного забруднення територій при ядерних катастрофах.
Про пункт 8 та можливі інші пункти я писати не буду, по ще про них не задумувався.
22.05.2024, 15 годин 07 хвилин, автор.

Profile  

PostPosted: 24 May 2024, 15:55 
Светлость

Человек с репутацией
Авторський текст про розуміння процесів теплової взаємодії елементарних часток та іонізуючого випромінювання.

Принципи теплової взаємодії елементарних часток та іонізуючого випромінювання
(Аналогія для опису процесу теплової взаємодії елементарних часток взята з опису Непружного розсіяння книги "РАДІОАКТИВНІ МЕТОДИ ГЕОФІЗИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ СВЕРДЛОВИН", Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2020, а визначення поняття Керма взято з Методических указаниям к лабораторно-практическим занятиям по дозиметрии ионизирующих излучений "Радиобиология, Украинская ордена Трудового Красного Знамени сельськохозяйственная академия, Госагропром СССР, Киев - 1988/ (як декомунізувати повну історичну назву Методичних вказівок я не знаю, комуністичної ідеології я в них не знайшов).

Керма – це сума початкових кінетичних енергій всіх заряджених часток, утворених незарядженим іонізуючим випромінюванням (таким, як фотони або нейтрони (нейтрино?)) у зразку речовини до маси речовини зразка dm
K=dEn/dm, де:
dEn – передана енергія зарядженим частинкам під дією незарядженого іонізуючого випромінювання.
Міра одиниці Керма – Дж/кг.
Загалом поглинута доза і керма не рівні, оскільки керма характеризує виділену в певному об'ємі речовини енергію вторинних заряджених часток, а поглинута доза - енергію випромінювання, яка поглинається в цьому об'ємі.

Інформацію про ймовірність процесу теплопередачи можна отримати за аналогією до визначення терміну ефективного перерізу.
Уявімо, що між двома елементарними частками А і Б існує шлях прямого теплообміну (теплопередачі) незарядженого випромінювання.
Якщо між елементарними частинками А і Б існує якась взаємодія, що не призводить до їхнього розсіяння (відштовхування) або захоплення, то таку взаємодію можна назвати теплообміном.
Для більшості ядерних процесів величина ефективних перерізів становить 10^-24см^2/частку.
Інтегральний ефективний переріз Ϭ=Nвз/(N·n·δ), де:
N – кількість часток (потік), що припадають на 1 см^2 тонкої мішені, Nвз – повна кількість взаємодій в 1 см^2 тонкої мішені, n – концентрація ядер в одиниці об’єму тонкої мішені, δ – товщина мішені.
Тонкою називається мішень, атоми і ядра якої відповідно при проєктуванні мішені на площу перпендикулярну до осі пучка, не перекривають одне одного.

Відомо, що хвильові процеси можуть бути не тільки затухаючими, а, наприклад, існують так звані «стоячі» хвилі.

З урахуванням цього, поняття хвильового теплообміну між елементарними частками, який не призводить до ядерних (нуклонних) взаємодій може характеризуватися значною трьохмірною дисперсією за рахунок явищ інтерференції, дифракції та відбиття елементарних хвиль у одиниці об’єму теплообмінного процесу між поверхнями речовин з урахуванням взаємодії зарядів елементарних часток та (електромагнітних) полів у шарі теплообмінного процесу.

У зв'язку із закінченнм робочого часу, написання цього тексту завершено у вигляді "так, як є".

24.05.2024, 15 годин 55 хвилин,
автор - радіоеколог, медичний психолог.

Profile  

PostPosted: 12 Jun 2024, 10:14 
Светлость

Человек с репутацией
На підтримку працівників швидкої допомоги Одеси
(не політичний вірш про розуміння особливостей праці
лікарів, фельдшерів і усіх працівників екстреної медичної допомоги)

Швидку людина викликала,
вона приїхала до нього.

Кому потрібна допомога:
хто хоче жити..., чи до Бога?
Кого потрібно лікувати?
Доставити кого куди?

Але, не так пішло щось, десь…
Над лікарем було насильство…
Промовчав лікар головний,
що стали лікарі не вільні…

А, хтось надіятись не міг,
був без свідомості чи в комі…
Комусь потрібна допомога…

В кайданках лікар десь сидів…

Війна із смертю йде завжди,
І лікарі завжди, як воїни,
і, на швидкій, вони - одні,
а час і розум – їхня зброя…

Суб’єкт є праці – пацієнт,
об’єктом праці – живе тіло,
життя метою праці є,
а смерть є ворогом одвічним.

Для загального та професійного розуміння актуальності піднятого питання та смисла цього вірша
вважаю за потрібне повторити (написані мною) визначення таких понять, як мислення та свідомість.

Мислення це процес і інструмент пізнання об’єктивної дійсності шляхом усвідомлення та узагальнення набутого досвіду, а також аналізу усіх видів наявної інформації.
Свідомість, це здатність людини до усвідомлення інформації, яка також включає здатність до визначення актуальності інформації, як у режимі реального часу так і по відношенню до усіх сукупних обставин життя (буття) людини, її рідних і близьких людей, а також по відношенню до інших людей, з урахуванням моральних, соціальних і професійних обов'язків людини у конкретних обставинах.
Усвідомлення – об’єктивно суб’єктивна здатність у міру індивідуального розвитку і працездатності людського мозку, яка полягає у: можливості самоіндентифікації людини, просторовій орієнтації, адекватній поведінці по відношенню до факторів впливу навколишнього середовища та соціальних обставин, можливості виконувати родинні обов’язки, здійснювати комунікацію з іншими людьми, здатності утворювати сім’ю та виконувати сімейні обов’язки, навчатися загальноприйнятим соціальним принципам поведінки, а також спеціальним знанням та навичкам, які дають можливість працювати та виконувати свої професійні обов’язки.

З урахуванням вищевикладеного, стає зрозумілим, що позиція медичного працівника служби екстреної медичної допомоги (швидкої медичної допомоги) по відношенню до збереження життя і здоров'я людини, яка потребує медичної допомоги є оперативно більш мотивованою, моральною і соціально орієнтованою, у порівнянні з іншими службовими особами.

З урахуванням об'єктивних обставин демографічної кризи в Україні, особисто я вважаю за необхідне уведення кримінальної відповідальності за перешкоджання діяльності Служби екстреної медичної допомоги та перешкоджання професійної діяльності працівників Служби екстреної медичної допомоги при виконанні їх професійних службових обов'язків.

Це моя особиста думка, яку я обгрунтував у міру своїх знань та навичок.

12.06.2024, автор - медичний психолог, радіоеколог.

Profile  

PostPosted: 24 Jun 2024, 13:04 
Светлость

Человек с репутацией
Про розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 травня 2024 р. № 483-р
Про схвалення Стратегії формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року і затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2024—2026 роках
Прийняття цієї Стратегії обумовлено:
відсутністю системного підходу до створення наукового підґрунтя для формування та реалізації державної кліматичної політики та діяльності у сфері зміни клімату;

Авторська конструктивна критика в умовах необхідності реалізації практичних і адекватних заходів глобальним кліматичним викликам на національному, регіональному, місцевому і локальному рівнях.

Зворотна логіка
1. Відсутність системного підходу до створення наукового підґрунтя для формування та реалізації державної кліматичної політики та діяльності у сфері зміни клімату… (речення із незакінченим смислом)… є підставою для усвідомлення того кліматичні зміни є наслідком енергетичних процесів природного і антропогенного характеру.

Тому виникає актуальне питання: державна політика у сфері змін клімату, згідно із затвердженим операційним планом заходів, на які процеси націлена?

Просту і ґрунтовну відповідь на це питання можна надати так:
1. Проаналізувати структуру розподілу земель України за категоріями земель та їх цільовим використанням.
2. Проаналізувати структуру економіки України: за обсягами ВВП; обсягами викидів парникових газів; обсягами використання водних ресурсів та техногенного впливу на зміну показників якості поверхневих вод і природних водних об’єктів; обсягами використання земельних ресурсів та обсягами використання атмосферного повітря, у тому числі враховуючи відношення площі ефективного розсіювання забруднюючих речовин (проєкції на земну поверхню) до площі користування земельною ділянкою. У межах зони розсіювання забруднюючих речовин, за напрямками переважаючих вітрів, визначити об'єкти та території критичного впливу для кожної забруднюючої речовини (компонента забруднення) за проєктних умов експлуатації та за аварійних умов (50% від максимальних аварійних викидів та 100% викидів одночасної аварії).
3. Розробити атлас кліматичних ресурсів України. Призначити відповідальний Центральний орган виконавчої влади, якому доручити на постійній основі створення бази даних атласу кліматичних ресурсів України, його друковане видавництво з відповідною періодичністю (наприклад: 3-5 років) за рахунок Державного бюджету України, а також ведення (науково-технічний супровід) його електронної публічної версії.

На підставі вищевикладеного можна зробити висновок, що на даному етапі суспільно-історичного розвитку України (Кабінетом Міністрів України) доцільно було схвалити принципи формування стратегічних цілей державної політики у сфері стабілізації клімату на період до 2035 року і затвердити операційний план заходів з їх реалізації до 2035 року.

Якщо у Вас є будь-які зауваження або пропозиції до цього тексту, Ви можете написати про них тут.

Питання глобальних кліматичних змін має безпосереднє відношення до міграції радіонуклідів у навколишньому природному середовищі, тому, виходячі з цього і на значну перспективу, яка обумовлена періодом напіврозпаду радіонуклідів техногенного походження (забруднювачів), усі операційні (оперативні) заходи можуть бути ефективними лише за умови відносної стабільності основних показників навколишнього природного середовища, у тому числі кліматичних. Тобто питання будь-яких змін клімату є по факту питанням перерозподілу матеріально-енергетичних ресурсів та речовинно-енергетичного балансу в природних і техногенно-змінених ландшафтах, що потребує завжди науково-ресурсних затратних досліджень по відношенню до індивідуальних геохімічних особливостей кожної екосистеми і біотопу.
По загальних витратах трудового часу і часу життя людини, особливо, яка проживає в умовах радіоактивного забруднення, будь-які суспільно-історичні (політичні) зміни не повинні перевищувати загальні адаптаційні можливості людини в конкретинх умовах її роботи та життєдіяльності.

Вищезазначене мислення призвело до того, що під час обідньої перерви я почав малювати функціональну схему ядерного реактору проточного типу із можливістю застосування води для аварійного охолодження активної зони та рідинних поглиначів нейтронів при максимальній проєктованій аварії.

За результатами цього можна було додуматися про застосування принципів динамічного регулювання ланцюгової реакції поділу паливних ядерних хімічних елементів за рахунок чого можна забезпечити безпрецендентну швидкодію системи аварійного захисту, що може бути актуальне для перспективних консрукційних схем реакторів на швидких нейтронах.

З останніх двох речень можна зробити висновок про три основні принципи дії і відповідні конструктивні рішення щодо систем аварійного захисту реактора при максимальній проєктній аварії: 1. Гідравлічний. 2. Механічний. 3. Гідромеханічний з примусовим блокуванням (положення) випромінювачів нейтронів по відношенню до їх поглиначів. При цьому систему аварійного захисту реактора доцільно розробляти за принципом саморегуляці та автоматичної прямої дії (увімкнення, зв'язку) за основними робочими параметрами температури і тиску, а також щільності нейтронного потоку і коефіцієнту розмноження (поглинання) нейтронів у активній зоні реактора.
Наступним кроком технічного мислення може бути реакторна установка "гідрореактивного типу" в якій енергія поділу буде мати прямий гідравлічний (гідро-механічний, гідро-реактивний) зв'язок з величиною потужності (роботи) ядерної енергетичної установки. Таку установку, з міркувань радіаційної безпеки, доцільно направліти у далекий Космос, подалі від Землі, наприклад, з метою наукових досліджень Галактики Чумацький шлях.

автор тексту корнструктивної критики - радіоеколог, медичний психолог, 24.06.2024.

Profile  

PostPosted: 25 Jun 2024, 12:06 
Светлость

Человек с репутацией
Слухаючи доповідачів Української гідроенергетичної платформи, онлайн, усе більше переконуюсь, що альтернатив атомній енергетики в Україні не існує.

На цьому форумі ніхто не доповість по питому структуру водоспоживання енергетичної галузі для різних видів (типів) енергогенерації.

Питання водозабезпечення АЕС є особливо актуальним в умовах глобальних кліматичних змін.

Забезпечити стійкість і надійність водоспоживання АЕС набагато простіше при будівництві ядерних енергоблоків "малої потужності", наприклад 300 МВт.

На презентованому графіку (існуючої) добової структури енеговиробництва, енергогенерація АЕС представлена стійким плато на рівні 8 ГВт, що може забезпечуватися при одночасній роботі усіх енергоблоків у штатному робочому режимі номінальної потужності.

Робота ядерного енергоблоку у роботі часткової потужності зменшує надійність роботи усього комплексу ядерної енергетичної установки та суттєво зменшує її ресурс.
Стійка довготривала робота ядерного енергоблока та повного комплексу енергогенеруючої установки обумовлена, перш за усе, інерційними (динамічними) навантаженнями на парову турбіну та показниками її ефективної роботи, яки обумовлени технічними конструкційними рішеннями турбоагрегату.

Робота парової турбіни в режимі неповного пароутворення значно зменшує її коефіцієнт корисної дії.

За такої логіки, звичайно, для роботи у режимі часткових навантажень АЕС буде доцільно розглядати можливість використання двох і більше парогенеруючих ядерних (атомних) енергоблоків для однієї парової турбіни, при цьому передбачати конструктивні технічні рішення по регулюванню пароутворювальної здатності кожного ядерного (атомного) енергоблока.

Якщо оцінювати максимальну теплову потужність кожного ядерного (атомного) енергоблока в режимі безпечної стійкої роботи від 300 до 500 МВт, а теплову потужність парової турбіни в 1ГВт, то при використання 3 (трьох) ядерних (атомних) енергоблоків для забезпечення парою однієї парової турбіни, то виведення з експлуатації одного з енергоблоків дає змогу роботи турбіни в режимі номінальної потужності, при виведенні з експлуатації 2 (двох) атомних (ядерних) енергоблоків робота парової турбіни може забезпечуватися на рівні 500 МВт, тобто на половину проєктної потужності, що всеж-таки може значно перекрити потреби внутрішнього споживанняя самої АЕС.
При цьому, робота навіть одного реактора в режимі номінальної потужності (300 МВт) є значно безпечнішою за параметрами "отруєння реактору" у порівнянні з роботою реактору великою потужності (3ГВт теплових) у режимі низької потужності (до 300 МВт).

Звичайно, з точки зору теорії надійності, краще використовувати 4 (чотири) ядерних (атомних) енергоблоки, наприклад номінальною тепловою потужністю 300-400 МВт для забезпечення парогенерацією 1 (однієї) парової турбіни номінальною потужністю 1 ГВт, але загальна енерго ефективність такої комбінованої установки буде значно меншою, наприклад, чим при використанні 3 (трьох) ядерних (атомних) енергоблоків із стійкою довготривалою тепловою потужністю до 500 МВт і однієї парової турбіни з тепловою потужністю 1200 (до1500 МВт).

Одночасна робота трьої енергоблоків на теплову потужність 300+ МВт забезпечуватиме майже повну парогенерацію необхідну для роботи парової турбіни у режимі номінальної потужності. Такий режим роботи може значно збільшити строк служби ядерного палива і сприятиме його більш рівномірному і повному вигоранню.

Ось така у мене логіка, як у не спеціаліста по ядерній енергетики.

Усі наведені цифри теплової потужності написані мною довільно для простоти розуміння принципу роботи ядерної (атомної) енергетичної установки.
(Наведена точність не повністю враховує загальноприйнятий запас потужності +20% від номінальної за правилами теорії надійності).

автор текста - радіоеколог, медичний психолог, 25.06.2024.

Якщо Ви знайшли суттєві помилки у цьому тексті, напишить, будь ласка, про них.

Profile  

PostPosted: 27 Jun 2024, 12:02 
Светлость

Человек с репутацией
Про: ДВЗ (ДВС) та ядерну енергетику. Про фізичні принципи дії та мислені аналогії.

Це не реклама, а просто, - приклад.
Теорія ДВЗ (ДВС) «Об’єм маленький – витрата палива велика» (Відео на Ютюб)
Автор відео «на пальцях» намагається довести, що питома витрата палива (у перерахунку на виконану роботу» залежить від об’єму двигуна так, що у автомобільних поршневих двигунів внутрішнього згоряння з робочим об’ємом двигуна 1,4 – 1,6 літра практична витрата палива буде більшою, чим у двигунів з робочим об’ємом 2,5-3,0 літри.
Для пояснення цього принципу автор відео використовує порівняння з бензиновими електрогенераторами потужністю 2,5КВт з робочим об’ємом двигуна 200 см^3 і потужністю 5,5 КВт, у якого робочий об’єм двигуна 390 см^3.
Відповідно, у меншого генератора при номінальній потужності 500 Вт витрата палива склала 0,72 л/годину, при потужності 2000 Вт – 1,54 л/годину, а у більшого, при номінальній потужності 500 Вт витрата палива склала 1,54 л/годину, а при потужності 3000 вт – 2,67 л/годину.
При його розрахунках, при роботі маленького генератора (2,5 КВт), для того щоб отримати потужність 1000 Вт за 2 години при стаціонарному навантаженні 500Вт (в середньому, за 1 годину) буде витрачено 1,44л, що буде дорівнювати питомій витраті палива 1,44 л на 1КВт виробленої електроенергії, а при навантаженні 2000 Вт питома витрата палива знизиться до 0,77 л на 1 Квт.
При роботі великого (більшого) генератора (5,5 КВт) з номінальним стаціонарним навантаженням 500 Вт за 2 години роботи двигуна на генерацію 1Квт електроенергії буде витрачено 3,08 л палива, а при навантаженні 3500 Вт (3,5 КВт) на 1 КВт питома витрата палива зменшиться до 0,76 л.
Тобто, при таких розрахунках, питома витрата палива у розрахунку на 1КВт виробленої електроенергії у поршневого двигуна внутрішнього згоряння з більшим робочим об’ємом зрівняється, і навіть стане меншою за питому витрату палива у двигуні внутрішнього згоряння з меншим робочим об’ємом!
Фантастика?
Теорія?
і
Практика?
За теорією і практикою ДВЗ (ДВС) у цьому є певний сенс, який у певних експлуатаційних умовах може бути підкріплений практичними результатами з реальними показниками зменшення питомої витрати палива у певних режимах руху автомобіля.
Але.
Практика полягає у тому, що вона повинна або наближуватися до теорії або теорія повинна підлаштовуватися під об’єктивну реальність.
Інакше можна отримати або неадекватність практики або неадекватність теорії. З практичної точки зору обидва варіанти неадекватності лише прискорять виникнення аварії або катастрофи.

Усе тут описане, певною мірою може бути застосоване і до теорії проектування і експлуатації ядерних (атомних) реакторів і парових турбін електрогенеруючих установок АЕС.

Проте, при практичній експлуатації поршневого ДВЗ (ДВС) є інші важливі експлуатаційні характеристики, наприклад:
1. Характеристика крутного моменту.
2. Залежність графіків крутного моменту і потужності двигуна та накладання практичних експлуатаційних умов двигуна на ці (теоретичні) графіки з урахуванням ступеня практичного зношення двигуна (його експлуатаційного ресурсу).
3. Коефіцієнт пристосованості.
4. Стійкість до навантажень у перехідних режимах.
5. Коефіцієнт наповнюваності робочого об’єму.
6. Величина насосних втрат при холостому ході (до насосних втрат можна віднести усі види теплових і механічних втрат на усіх режимах роботи двигуна, які обумовлені відємностью індикаторної діаграми поточного робочого процесу двигуна від його оптимальної індикаторної діаграми, яка характеризує показники найменшої питомої витрати палива по відношенню до виробленої дотужності (та/або крутного моменту).
7. Величина насосних втрат при номінальній потужності.
8. Величина насосних втрат при максимальній потужності.
9. Механічні втрати двигуна.
10. Механічні втрати додаткового обладнання.
11. Параметрів трансмісії (редукторів).
12. Співвідношення теоретичних параметрів трансмісії до теоретичних параметрів двигуна, а також відношення їх комплексної (сумісної) роботи до практичних експлуатаційних умов.
З цього, наприклад, можна зробити такий висновок: якщо двигун проєктувався з розрахунку експлуатаційних умов в межах міста з розрахунку обмежень допустимої швидкості руху 60 км/годину, то зменшення такої швидкості до 50 км/годину вже є не проєктним експлуатаційним параметром,
Тобто, якщо середньоміський цикл їзди передбачав середню витрату палива 10л/100 км з розрахунку обмежень середньої швидкості потоку 60км/годину, то обмеження швидкості до 50 км/годину, як правило призведе до зниження середньої швидкості потоку. На практиці це означає, що якщо при швидкості 60 км/годину автомобіль міг рухатися стабільно за теоретичними розрахунками і на практиці на 4й передачі з середньою витратою палива, наприклад, 6л/100 км, то при зменшені швидкості до 50 км/годину він стабільно може рухатися на 3й передачі із середньою витратою палива 8л/100 км. У випадку зменшення швидкості потоку до 35 км/годину, автомобіль може мати стабільний рух на 2й передачі, при цьому середня витрата палива збільшиться до 12л/100 км.
Тобто середня швидкість руху часто є визначальним чинником для середньої витрати палива, в залежності від інших експлуатаційних умов автомобіля і умов регулювання дорожнього руху.
При цьому зменшення середньої швидкості руху в міських умовах до повільно-повзучої робить поршневі ДВЗ (ДВС) не ефективними з точки зору значних теплових втрат (навантаження на систему охолодження двигуна) та механічних втрат, наприклад, автомобіль вагою 2т з колесами з посадочним діаметром дисків 18-20 дюймів і двигуном робочим об’ємом (більше 2,5л) 4 літри для перевезення однієї людини по місту на відстань в середньому 10-20 км стає нераціональним.

В таких умовах електромобілі є більш зручним видом транспорту. Не можна стверджувати що загальний енергетичний баланс електромобілів по відношенню до їх строку експлуатації та усіх можливих експлуатаційних умов робить їх більш енергетично і матеріально вигідними. Якщо до цього добавити проблеми з утилізації та/або рециклінгу то питання загальної шкоди для навколишнього природного середовища від експлуатації електромобіля стає перш за все питанням ефективності отримання електроенергії від стаціонарних промислових енергетичних установок, які використовуються для зарядки цих електромобілів, атакож наявності необхідної ресурсної (мінерально-сировинної) бази і відповідного технологічного устаткування для забезпечення усіх стадій виробничого процесу від розробки корисних копалин до виробництва кінцевого продукту - електричної енергії.

Такий обсяг тексту, який на пряму не пов'язаний з темою «амеріцій-241» читача міг утомити, але при проєктуванні АЕС і їх експлуатації більшість основних умов і вимог можуть бути багато у чому схожими, так, певною мірою ядерний (атомний) реактор можна порівнювати з ДВЗ (ДВС) а парову турбіну з трансмісією автомобіля, проте вони мають не жорсткий зв'язок через систему зчеплення і маховик, а зв'язок ядерного (атомного) реактора і парової турбіни – паровий (паро-гідравлічний).

Основні питання і проблемі, які напряму з цього тексту не прослідковуються, можна сформолювати так:
Чи має держава моральне право, наприклад, спонсорувати індивідуальний електротранспорт за рахунок підняття тарифів на електроенергію для населення в масштабах усієї країни?
Чому держава надає або може надавати переваги одним людям та доступ до мінерально-сировинних та енергетичних ресурсів (або знижки в ціні для використання електричної енергії) та позбавляє (за так званою мовчазною згодою) такого права інших людей?
Якось іронічно і безглуздо буде, якщо на практиці виникне ситуація вибору між роботою побутового холодильника і зарядкою електромобіля, коли в умовах відключення електроенергії потреби першої необхідності не зможуть задовільнятися, а користування індивідуальними електромобілями (індивідуальним електротранспортом) буде дотуватися з державного або місцевих бюджетів.

Такі принципи і взаємовідносини Держави Україна і громадянина (громадянки) України Конституцією України не регулюються.

Яка у мене була мета для написання цього тексту?
Якщо ви зрозуміли переважну більшість з написаного, то, особисто для себе, я вважаю, що ця мета була вже досягнута частково або повністю, в залежності від глибини індивідуального усвідомлення.

27.06.2024, автор тексту і особистої думки - радіоеколог, медичний психолог.

Profile  

PostPosted: Today, 09:58 
Светлость

Человек с репутацией
Чим відрізняється соціопатія від соціопатологізації?
(особиста думка)

Соціопатія - це боязнь окремою людиною суспільства та/або суспільних відносин.

Соціопатологізація – це суспільний та суспільно-історичний процес при якому суспільні відносини набувають патологічних змін, які у прямій або опосередкованій формі пригнічують індивідуальний розвиток людини, окремих груп людей, окремих верств населення, у тому числі обмежують доступ людей до природних ресурсів, обмежують умови реабілітації та відпочинку, і таким чином, у кінцевому наслідку, пригнічують розвиток суспільства, суспільних відносин, умови збереження та розвитку окремих природних територій та адміністративно-територіальних утворень.

Цей текст написаний мною з багатоцільовою метою, з урахуванням того, що суспільно-історичні процеси є багатогранними але, при цьому їх кінцева мета не підлягає чіткому визначенню, а життя людини, мається на увазі особисте життя, є більш цілеспрямованим на досягнення певної мети, однієї або декількох головних цілей, при цьому способи їх досягнення для окремої людини завжди є більш обмеженими у порівнянні із політичними процесами та напрямками політичного життя суспільства.

автор особистої думки та способу її формулювання (запису) - радіоеколог, медичний психолог.
16.07.2024 року від Різдва Ісуса Христа.

Вірш про гео-екологічні, геокліматичні та георесурсні
зміни лику Землі та війну людства з планетою Земля

Війна одвічна десь тривала,
була без краю і кінця,
усім було усього мало,
реформа миру вічно йшла.

Земля горіла і стогнала,
старіла, зморщившись до тла,
О, людство, я вас породила,
за вас страждаю без кінця.

Коли до вас то прийде розум
і обіцянки ваші всі,
ділами стануть для Природи,
на благо матінки Землі.

Коли війною годувати
ви перестанете мене,
тоді і мир настане людям,
що хочуть миру на Землі.

16.07.2024, 10:33, автор - радіоеколог, медичний психолог.

Цей вірш написаний мною за результатами нічного обдумовання інформації про ймовірний хімічний елемент "темний водень", з типом будови атома: p-e-e-p, який, ймовірно, - радіоактивний, а також припущення про можливість утворення хімічного елементу з типом будови атома: e-p-e-e-p-e, який може мати фізико-хімічні властивості надтекучості, а також мого припущення, що такий хімічний елемент "темний водень" та його "ізотоп" з чотирма електронами - "темний водневий гелій" могли утворюватися внаслідок аварії на 4му енергоблоці ЧАЕС 26.04.1986, у тому числі при гасінні водою зруйнованого реактора пожежними розрахунками героїв-пожежних.
16.07.2024. автор тексту - радіоеколог, медичний психолог.

Якщо у Вас є будь-які зауваження до цього тексту, Ви можете написати про них тут.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1136 posts ]  Go to page Previous  1 ... 72, 73, 74, 75, 76

All times are UTC + 2 hours [ DST ]